Lumecca

Açık ve koyu cilt tiplerine yönelik tedavi, Lumecca kılcal damar, fotodinamik hasarlar, pigmentasyon, anti-aging gibi birçok cilt problemini farklı cilt tiplerinde tedavi etme olanağı sağlar.

* Maksimum güç çıkısı ile en etkili damar ve pigmentasyon tedavisi sağlar

* Yüksek güç çıkısı, hız ve tekrar oranıyla uygulama süresini kısaltır.

* Safir soğutma baslığı ile neredeyse acısız tedavi sağlar.

* Tüm parametrelerde hızlı darbe tekrar oranı ile geniş alan ve hızlı tedavi.

Uygulama

Lumecca yeni tasarlanmış düşük basınçlı (xenon) flas lambası, maksimum güç çıkısı ve 500-600 nm aralığında %40 verimli enerji ile çalışarak (standart IPL % 10-15) cilt gençleştirme ve çeşitli cilt problemleri gibi geniş uygulama alanlarına sahiptir.

Lumecca pigmente ve vasküler lezyonların tedavisi için kullanılan en güçlü yoğun darbeli ışık (IPL) ‘dir. Kullanımdan sonra, hastalar cilt yapısında ve cilt temizliğinde ciddi farklar gözlemler. Lumecca , rahat ışık gönderimi sağlayan ,fototermoliz kullanarak çalışır.

FAYDALARI NELERDİR?

Sadece  1-3 seans sonrası Lumecca aşağıdaki durumlarda cilt ilerlemesi sağlar:

* Yaşlılık lekeleri (kırmızı/kahverengi pigmentasyonlar)

* Güneş Lekeleri

* Vasküler Lezyonlar

HANGİ BÖLGELER TEDAVİ EDİLEBİLİR ?

Lumecca vücudun tüm bölgelerine kullanılabilir. En yaygın kullanım alanları genel olarak güneşe maruz kalan bölgelerdir.Genel olarak yüz, boyun dahil dekolte, bacaklar, eller ve kollardır.

UYGULAMA ÖNCESİ DİKKAT EDİLECEKLER NELERDİR?

Tedaviden 1 ay önce direkt güneş temasında, güneş ya da kimyasal bronzlaştırıcılar ile bronzlaşmaktan kaçının.

TEDAVİ ESNASINDA VE SONRASI NELER İLE  KARŞILAŞILINIR?

Tedavi esnasında parlak bir flaş ışığı olacak ve atış lastik çarpması şeklinde hissedilecek.Uygulamadan sonra kızarıklık ve sıcaklık hissi hissedilmesi gayet normaldir ve genellikle bir saat içerisinde azalır. Uygulamadan 24-48 saat sonra koyulaşmış pigmentli noktalar görebilirsiniz , bir hafta içerisinde bu lekeler dökülecektir , cilt renk tonu eşitlenecektir. Vasküler lezyon tedavileri sonrası , damarlar beyazlaşabilir ya da kaybolabilir ya da birkaç gün sonra renk değiştirerek yok olur.

KAÇ SEANS GEREKLİDİR ?

Tek seans ile gayet başarılı sonuçlar alınır fakat en iyi sonuçlar birkaç tedavi sonrası ortaya çıkar. Tedavi takvimi cilt hasarına, tedavi tipine  (güneş hasarı ,vasküler vb ) ve enerji ayarlarına göre farklılık gösterir.

SONUÇLAR NE ZAMAN ORTAYA ÇIKAR?

İlk seans sonrası güneş hasarları ve cilt lekelerinde birkaç gün sonra hemen sonuçlar görülebilir. 1-2 hafta sonra cilt zamanla daha genç ve parlak görülebilir. Birden fazla yüz uygulaması sonrası daha iyi sonuçlar alınmaktadır. Bacak damarları , örümcek damarlar gibi vasküler uygulamalar sonrası hemen ya da 2 haftaya kadar sonuç alınabilir.

HERHANGİ BİR YAN ETKİSİ VAR MI?

Hastaların çoğu herhangi bir yan etki ile karşılaşmamaktadır ve cilt reaksiyonları bir kaç saat sonra kaybolmaktadır. Fakat hastalar tedaviden hemen sonra güneşe karşı hassasiyet hissedebilir. Direk güneş ışığına maruz kalmaktan ve bronzlaşmaktan kaçının.