Ameliyatsız Yüz Germe

Ameliyatsız Yüz Germe Nedir?
Ameliyatsız yüz germe teknikleri cerrahi işlem olmadan yüzdeki sarkma ve kırışıklıkları gideren yöntemlerdir”. Yüz gerdirme ve gençleştirme yöntemleri ile günümüzde artan anatomik bilgiler ve teknikler sayesinde doğru hasta seçimlerinde ameliyat yapmadan da ameliyata yakın sonuçlar alınabilmektedir. Bu tekniklerin avantajı hemen günlük sosyal ve iş yaşamına geri dönülebilmesidir. Ayrıca ameliyatın getirdiği yan etkilere sahip değildir. Genel anestezi gerektirmez.  Ayrıca, yapılan işlemlerin çoğu cilt ve cilt altı dokuları onardığı için yaşlanmaya karşı önlem alınmış olur.

En Etkili ve En Çok Uygulanan  Ameliyatsız Yüz Germe Yöntemmleri

PRP, mezolift, hyaluronik asit aşı ile yüz germe
Cilde minik zerkler halinde faydalı maddelerin verilmesine dayanan yöntemlerdir. PRP kişinin kendi kanından elde edilen büyüme faktörlerinden zengin plasmadır.  Mezolift vitamin, antioksidan, mineral benzeri çok sayıda faydalı madde içeren bir kokteylerdir. Hyaluronik asit aşı ise cildimizde bulunan besleyici ve nemlendirici özelliği olan bir üründür.  Ameliyatsız yüz germelerde  PRP sarkma ve lekede , mezolift bakım amaçlı, hyaluronik asit nemlendirmek ve bakım amaçlı kullanılabilir. Tüm bu yöntemleri doublo hifu ile birlikte uygulamak ameliyatsız yüz germelerin çok daha etkili olmasını sağlar.

Doublo hifu
Acısız ve anestezi gerektirmeyen cerrehi dışı cilt gençleştirme yöntemlerinden olan doublo hifu ultrason dalgalarıyla uygulanan bir tedavi yöntemidir. Uygulama sırasında odaklanmış yüksek yoğunluklu ultrason(ses)dalgalarıyla cildin üst tabakasında hasar oluşturmadan alt tabakalara akustik enerji gönderiyor.bu sayede oluşan ısı enerjisi ile cildin sıkılaşması ve gerginleşmesini sağlayan kolejen yapımı uyarılıyor. Bu sayede ciltteki sarkmaların ve kırışıklıkların giderilmesine yardımcı oluyor

Ultrasonik Fraksiyonel Radyofrekans FRACTORA
Mikroiğnelerin mekanik etkisi ve ultrasonik radyofrekansın ısıtıcı özelliği ile cildi gerer. Mikroiğneler sayesinde gözenekleri küçültür. Gözenek, kırışıklık problemli elastikiyet kaybı olan, sarkmaya eğilimli kişilerde tercih edilmelidir. Akne izleri olan kişilerde uygulanabilir.

İple Yüz Germe  (İp Askı, Örümcek Ağı Estetiği)
İple yüz germe yöntemi ameliyatsız yüz germe yöntemlerinden  biridir. İplerin  zamanla vücuttan eriyip atılanları ve kalıcı olanları vardır. Kalıcı ipler biraz daha etkili olsalar da kalıcı olmaları nedeniyle  cerrahi işlem olarak kabul edilebilir.

 

Günümüzde teknolojinin gelişmesine paralel olarak farklı cihazlarla cerrahisiz cilt gençleştirme ve

sıkılaştırma işlemleri yapılabilmektedir. Bu alanda en yeni ve en etkili yöntemlerden biri Yüksek Yoğunluklu Fokuslu Ultrason (HIFU) sistemidir.

DOUBLO  Sistemi Hangi Amaçlarla Kullanılmaktadır?

Bu sistem;
Yüz ovalini toparlamaktadır ve yüzdeki sarkmayı gidermektir..
Gıdı sarkmasını gidermektir.
Kaşları kaldırmaktadır.
Cildin genelinde sıkılaşma ve ince kırışıklıklarda azalma sağlamaktadır.
Burun kenarından ağız kenarlarına inen nazolabial olukları azaltmaktadır.
Gözenekleri daraltmaktadır.
Boyun ve dekolteyi sıkılaştırmaktadır.
Kol, uyluk ve karın bölgesini toparlamaktadır.

DOUBLO  Etkisini Nasıl Gösterir?

DOUBLO  yönteminde ultrason dalgası noktalar halinde dokuda odaklanır. Hedef bölgedeki moleküllerin titreşimi artar. Sürtünmeyle birlikte ısı enerjisi ortaya çıkar. Dolayısıyla kontrollü olarak, kas üstündeki fibröz yapı olan fasyada (SMAS) ve derin dermis tabakasında koagülasyona sebep olur. Vücut tarafından yara dokusu olarak algılanan bu bölgelerde yoğun kollajen aktivasyonu gelişir. Dolayısıyla ciltte sıkılaşma ve gençleşme meydana gelir.

DOUBLO  Sistemi Etkisini Ne Zaman Gösterir?

1 aydan sonra göstermeye başlar. Ancak daha net etkisi 3 üncü aydan itibaren gözlemlenir.

DOUBLO  Sistemi Kaç Seans Yapılmalıdır?

tek seans genellikle yeterlidir. Ancak sarkması çok olan ciltlerde 6 ay sonra 2. seansa ihtiyaç duyulabilir.